Kombinezon symulujący wiek osób starszych

Kombinezon osoba starsza

Kombinezon symulujący wiek dla pracowników domu opieki osób starszych
w Wielkiej Brytanii.

W jednym z domów opieki nad osobami starszymi w Suffolk, w Wielkiej Brytanii przeprowadzono metodę użycia specjalnego kombinezonu. Kombinezon ten symulować miał wiek osób starszych, a test przeprowadzono na jego pracownikach, czyli opiekunach seniora w domu opieki.

Kombinezon symulujący wiek osób starszych. Opieka dla osób starszych. Opieka seniora - jesiennie.pl
Kompetencje właściwe opiekunowi – na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę

Przeprowadzono testy

Opiekunowie osób starszych i pozostały personel mieli zatem okazję przekonać się jak czują i co przeżywają osoby starsze, którym dokuczają następujące dolegliwości fizyczne: utrata siły, sztywność stawów, zachwiania równowagi, dezorientacja, nieostrość widzenia, niedosłyszenie. Poprzez założenie specjalnego kombinezonu symulującego wiek, pracownicy mogli doświadczyć niektórych przeżyć i mieć możliwość wcielenia się w stan zdrowia i samopoczucia osób starszych i niedołężnych.

Wiedz jak to jest!

Ideą twórców specjalistycznego sprzętu było wprowadzenie osób zdrowych i w pełni sił w świat osób starszych, schorowanych. Po to by w ten sposób móc lepiej zrozumieć potrzeby, zachowania, trudności pojawiające się w życiu seniorów. Określono, że metoda jest bardzo skuteczna.  Trwają prace na tym, by wprowadzić ją jako priorytetową w zakres obowiązkowych szkoleń dla opiekunów osób starszych.

Konkluzje

Okazuje się bowiem, że osoby, które poddane były działaniu specjalnego kombinezonu wykazywały większą empatię, wyrozumiałość i troskę względem osób, którymi się opiekują. Nietypowa metoda pozwoliła na zrozumienie tego, że nawet proste zadania mogą być dużym wyzwaniem dla seniorów. A trudności z którymi się borykają wymagają naprawdę ogromu wysiłku z ich strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

® 2018 - 2024 - Wszelkie prawa zastrzeżone - jesiennie.pl. Stworzone przez: Paul Bystrzan
Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl