Miasteczko Hoogoveen – zrównoważone rozwiązanie urbanistyczne w zakresie opieki

Z cyklu: Ciekawostki dotyczące opieki

Miasteczko w formie kompleksu domów opieki dla osób starszych z demencją?

Zrównoważone rozwiązania urbanistyczne w zakresie opieki nad seniorem. Opieka domowa nad seniorem. Opieka niemedyczna w domu nad seniorami. Opieka dla osób starszych poznań - jesiennie.pl
Miasteczko Hoogeveen – zrównoważone rozwiązania urbanistyczne w zakresie opieki nad seniorami

Analiza

Znane są przypadki zaginięcia osób starszych z demencją, które wyszły z domu, straciły orientację a w konsekwencji się zagubiły. W Holandii, po setkach zgłoszeń o zaginięciu osób starszych z demencją, w miejscowości Hoogeveen stworzono miasteczko dla tych osób.

Rozwiązanie

Tam też osoby starsze prowadzą zwykłe, miało-miasteczkowe życie. W rzeczywistości znajdują się w ogromnym kompleksie szpitalnym. Mieszkają w domkach 6-7 osobowych wraz z dwójką opiekunów. Każdy senior znajduje odpowiedni kąt dla siebie, gdyż mieszkania urządzone są w różnych stylach, jakie były popularne w ostatnich dekadach.
Mieszkańcy Hoogoveen z przyjemnością spacerują po okolicy, robią zakupy, odpoczywają w restauracjach lub kawiarniach. Wszystkie ich czynności monitorowane są przez podstawiony personel medyczny pod postaciami przechodniów, kelnerów, kasjerów, urzędników.
Osoby starsze, żyjące w miasteczku nie mają pojęcia, że świat w którym żyją jest wielką mistyfikacją, która pozwala na realizację ich potrzeb, a przede wszystkim wywiera korzystny wpływ na ich stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

® 2018 - 2024 - Wszelkie prawa zastrzeżone - jesiennie.pl. Stworzone przez: Paul Bystrzan
Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl