Towarzyszenie

Towarzyszenie w domu

Osoby starsze lub chore większość swojego czasu spędzają w samotności.
Pozostali członkowie rodziny zwykle zmuszeni są wykonywać pracę zawodową, dlatego nie mają wiele czasu dla swoich bliskich. Osoba wymagająca opieki nierzadko czuje się niechciana, niepotrzebna, bezradna i zagubiona.

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji braku dostatecznego zainteresowania ze strony najbliższych ze względu właśnie na brak czasu i inne ważne obowiązki, dlatego nasi opiekunowie przejmą zadania organizacji czasu wolnego dla podopiecznego. Dotrzymywanie towarzystwa, wspólne spacery, wyjścia do teatru, czy spotkania ze znajomymi mają zbawienny wpływ na samopoczucie i nastrój osób, którymi się opiekujemy.

Opiekun umila czas osobie starszej

Zachowanie niezależności osób starszych lub chorych jest działaniem priorytetowym, dlatego służymy asystą w zadaniach związanych z dbałością o gospodarstwo domowe, jak robienie zakupów, wspólne gotowanie, pranie, prasowanie czy  załatwianie spraw urzędowych.

Wiele osób starszych lub chorych pragnie nadal mieć możliwość podtrzymywania pasji, jak zbieranie znaczków, malowanie, robienie na drutach, szydełku, haftowanie. Opiekunki naszego zespołu zadbają o to, by osoby te mogły nadal z entuzjazmem oddawać się przyjemnościomktóre są dla nich ważne, tym samym poprawiają ich samopoczucie.

Osoby starsze, a szczególnie z demencją bardzo wyraźnie pamiętają czasy przeszłe w których żyli. Ujawnia się u nich chęć opowiadania o tym co się wydarzyło jak byli małymi dziećmi, młodymi małżonkami, o relacji z rodzeństwem, dziećmi, znajomymi itp. Nasze opiekunki zawsze z cierpliwością wysłuchają opowieści starszych osób, u których możliwość rozmowy przynosi ulgę i wpływa korzystnie na podwyższenie ich poczucia wartości, szczególnie w momencie kiedy zostaje ono zachwiane przez chorobę.

Ponadto oferujemy wspólne czytanie, gry, rozwiązywanie krzyżówek, zabawy intelektualne, układanie puzzli i inne czynności, które wpływają bardzo pozytywnie na procesy myślowe osób starszych, tym samym mają zbawienny wpływ na podtrzymanie ich sprawności umysłowej.

Asysta w trakcie podróży

Jesiennie pl. dostarcza unikatowy serwis dla tych rodzin, które życzą sobie, by opiekunowie towarzyszyli ich najbliższym w trakcie podróży, wycieczek lub wakacji.

Opiekunowie seniorów z jesiennie.pl pomogą w organizacji i przebiegu podróży Waszych seniorów

Zdarzają się sytuacje, kiedy starszy rodzic, teść, krewny mieszka daleko, a chcielibyście by przyjechał do Was w odwiedziny, lub osoba starsza pragnie pojechać do innego miasta, czy kraju w celu turystycznym.

Jeżeli obawiacie się o bezpieczeństwo i komfort podróży swoich bliskich, nasze opiekunki przygotowane są również na okoliczność wyjazdu z podopiecznym.
W tym zadbają o:

  • przygotowanie planu podróży,
  • dokonanie odpowiednich rezerwacji,
  • przygotowanie dokumentów potrzebnych do podróży,
  • pakowanie rzeczy do podróży,
  • bezpieczeństwo i komfort funkcjonowania w trakcie wyprawy (pomoc w wejściu na pokład samolotu, pociągu, czy autobusu, asysta przy przemieszczaniu się z bagażem, towarzyszenie w trakcie przesiadek, pomoc w zapewnieniu wózka inwalidzkiego, umieszczeniu bagażu podręcznego, lub zajęciu miejsca, przypilnowanie brania leków na czas, dbałość o odpowiednie pożywienie i wypoczynek, oraz schludny wygląd podopiecznego),
  • inne w zależności od Państwa oczekiwań.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani taką formą wsparcia, jesteśmy również do dyspozycji!

Należy nas jedynie powiadomić od 3 do 5 tygodni przed planowanym wyjazdem, tak by nasz zespół mógł w pełni dopełnić niezbędnych formalności dotyczących podróży.

® 2018 - 2024 - Wszelkie prawa zastrzeżone - jesiennie.pl. Stworzone przez: Paul Bystrzan
Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl